Wolniej, intensywniej, a może coś pomiędzy?

Aby stracić zbędne kilogramy ćwiczymy. Na różne sposoby. Pewną ciekawostką jest trening interwałowy. A co to takiego? Chodzi o przeplatanie treningów intensywnych, z tymi mniej intensywnymi.
Popularną formą aktywności fizycznej jest bieganie. Na jego przykładzie da się wykazać czym jest trening interwałowy. Jeżeli będziemy na zmianę truchtać i wykonywać sprint. W ramach rozgrzewki możemy wykonać trucht. Następnie możemy wykonywać sprint. I każde przez kilka minut. Taki trening ma swoje wady i zalety. Zmiana intensywności treningu pozwoli nam odpocząć i rozgrzać się przed właściwym tempem. Ale taki trening potrafi być męczący. Szczególnie w przypadku początkujących. Należy o tym pamiętać i na początku nie zmieniać tempa zbyt często.
Jakie są zalety treningu z interwałami wobec tego bez? Trochę większa efektywność tego treningu. Jeżeli myślimy o utracie tkanki tłuszczowej to tracimy jej więcej. A co z organizowaniem interwałów? To już trzeba wypraktykować samemu. W miarę nabierania doświadczenia można dokładać ćwiczeń.