Pewne wyważenie proporcji

Często słyszymy o zdrowym żywieniu. I bardzo dobrze. Zwykle ludzie nie zastanawiają się nad tym co jedzą. A to błąd. Wraz z jedzeniem dostarczamy do naszego organizmu niezbędne mikroelementy. Gorzej, że czasem dostarczamy również puste kalorie.
Powinniśmy jeść więcej warzyw i owoców, a mniej mięsa. Wskazane jest również ograniczenie soli i cukrów. I nie zapominajmy o tłuszczach – je również należy ograniczyć w sposób znaczący. Wskazane jest spożywanie cebuli i czosnku. Wprawdzie wydzielają nieprzyjemny zapach, ale nie sposób przecenić ich znaczenia zdrowotnego. Od zwalczanie przeziębienia po zapobieganiu zwężeniu tętnic. Likwidują wiele drobnoustrojów i zapobiegają różnorakim chorobom. Pamiętajmy również o innych warzywach. Jeżeli chodzi o mięso – należy je ograniczyć, ale nie usuwać całkowicie. Zawiera ono białko i żelazo, jakże nam potrzebne.
Pamiętajmy o proporcjach, a wszystko będzie dobrze. Człowiek je zarówno mięso, jak również inne produkty. Wprawdzie są wśród nas wegetarianie, ale oni należą do wyjątków.