Oczyszczanie

Eliminacja toksyn z organizmu to temat bardzo popularny. Niektórzy uważają, że nagromadzone latami toksyny powodują nie tylko złe samopoczucie, ale także problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.
Jednym ze sposobów na oczyszczenie organizmu jest zastosowanie diety składającej się z samych warzyw, owoców lub kasz. Inna metoda, bardziej drastyczna, to głodówka. Nie należy ona do zalecanych metod na pozbycie się nadmiaru kilogramów. Niekiedy bywa jednak skuteczna, jeśli chodzi o oczyszczenie organizmu z nadmiaru toksyn. Idealna pora roku na taką kurację to wiosna lub lato. Polega ona na zastąpieniu posiłków dużymi ilościami wody. W czasie jej trwania nie można pić kawy, herbaty, ani palić papierosów. Samodzielne przeprowadzanie głodówki, trwającej dłużej niż trzy dni może być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego lepiej robić to pod kontrolą specjalisty.
Głodówki nie można tak po prostu przerwać i z dnia na dzień wrócić to złych nawyków żywieniowych. Po jej zakończeniu posiłki powinny być niewielkie objętościowo i dostarczać mało kalorii. Chodzi o to, by organizm nie zareagował efektem jo- jo.