Jak nie przytyć?

Gdy dieta odchudzająca przynosi spodziewany efekt w postaci utraty zbędnych kilogramów, czas na jej zakończenie. Jednak nie oznacza to powrotu do starych nawyków żywieniowych, bo wtedy dawne kilogramy szybko powrócą.
Sposobem na to, by na długo zachować prawidłową wagę ciała, jest trwała zmiana trybu życia. Wiąże się to z wprowadzeniem zdrowych nawyków żywieniowych i regularną aktywnością fizyczną. Należy też zdawać sobie sprawę, że pewne przyzwyczajenia o wiele bardziej niż inne mogą powodować szybki wzrost wagi. W czasie jedzenia nie można się spieszyć, ani wykonywać wtedy innych czynności, takich jak oglądanie telewizji lub czytanie gazety. Duże znaczenie mają regularne posiłki, mniej więcej co trzy lub cztery godziny. Zapobiegają one atakom głodu, w czasie których trudno zapanować nad ilością jedzenia. Z tego samego powodu warto pamiętać każdego dnia o śniadaniu.
Codzienna dawka ruchu, zdrowe nawyki żywieniowe i umiar w jedzeniu to recepta na zachowanie smukłej sylwetki i zdrowia, bez potrzeby martwienia się o niespodziewane przybranie na wadze.