Jak nie przytyć w Święta?

Święta to czas, kiedy spędzamy chwile z rodziną i przyjaciółmi, jedząc, śmiejąc się i relaksując. Jedzenie pełni bardzo ważną rolę podczas tych dni, a wszystko jest pyszne i niestety – wysokokaloryczne. Po Świętach wielu osobom przybywa kilogramów, których trudno się potem pozbyć. Oto kilka wskazówek, które pomogą nie przytyć i które ułatwią ten czas osobom na diecie.
Daj sobie odpocząć od jedzenia. Nie jedz wszystkiego bez umiaru, jeśli już jesteś najedzony – zrób małą przerwę. Podczas Świąt mamy tendencję do jedzenia wszystkiego, co stoi na stole, bez zwracania uwagi na uczucie głodu. Nie ma problemu w delektowaniu się jedzeniem, ale należy to robić z głową!
Uważaj na alkohol w każdej postaci i każdego rodzaju. Nie dość, że sam w sobie tuczy, to jeszcze wzmaga niekontrolowany apetyt na przekąski. Po nim łatwiej sięgnąć po kolejnego chipsa czy ciastko!
Po obiedzie wybierz się z rodziną na spacer. Zamiast siedzieć przed telewizorem pospacerujcie po okolicy, spędźcie ten czas aktywnie, rozmawiając.