Zielony koktajl na śniadanie

Codzienny pośpiech nie sprzyja jedzeniu śniadań, jednak o tym posiłku nie wolno zapominać. Jest on podstawą dla energii całego dnia, bez dostarczenia tych ważnych kalorii można mieć problemy z koncentracją czy zmęczeniem. Dla osób, które rano mają niewiele czasu, świetnym sposobem jest przygotowanie zielonego koktajlu – pysznego i odżywczego. Składniki na koktajl przygotować można wieczorem, a rano jedynie zmiksować i wypić.
Koktajl powinien składać się z banana, jabłka i zielonych liści – roszponki, szpinaku i rukoli lub sałaty lodowej. Można dodać także różnego rodzaju kiełki czy ziarna, np. siemię lniane. Składniki można modyfikować według własnego uznania, a także przyprawiać do smaku. Ważne, by nie używać do tego celu soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i jest niezdrowa.
Zielony koktajl to szybkie i lekkie śniadanie pełne witamin, które pobudzi do działania i pozwoli zacząć z uśmiechem i smakiem każdy dzień. Do koktajlu świetnie sprawdzi się także dodatek kefiru czy jogurtu naturalnego.