Zalety bycia wegetarianinem

Poniższy artykuł nie ma na celu przekonanie kogokolwiek do przejścia na dietę wegetariańską. Rzecz w tym, że wśród nas żyją wegetarianie. Co właściwie zyskują na takiej, a nie innej diecie? Dobre pytanie.
Wegetarianie są przeważnie bardziej świadomi tego co jedzą. Interesują się oni tym, jakie składniki zawierają określone produkty i na co mają one wpływ. Poza tym dieta wegetariańska zwykle nie prowadzi do otyłości. To generalnie nie jest możliwe. Kolejną zaletą jest fakt, że dieta wegetariańska jest bogata i różnorodna. Wegetarianie mają pomysły jeśli chodzi o przygotowywanie sobie pożywienia.
Dieta wegetariańska jest wolna od cholesterolu. Niekiedy całkiem. Dużą zaletą jest to, że dieta ta zawiera duże ilości błonnika. Generalnie dieta ta jest bogata w różne mikroelementy.
Jak wszystko wegetarianizm ma również swoje wady. Przygotowywanie potraw wegetariańskich zajmuje więcej czasu, a w szkołach czy restauracjach może nie być takich potraw. A brak mięsa to również brak białka i żelaza. Ważne jest, aby dokonać świadomego wyboru, zanim zdecydujemy się na wegetarianizm.