Trzydniowe jabłkowe oczyszczanie

Aby oczyścić organizm z toksyn należy odżywiać się zdrowo i unikać używek, a także pić codziennie co najmniej 1,5 litra wody. Można jednak wspomóc ten proces, stosując kilkudniowe diety oczyszczające, podczas których z organizmu usuwane są złogi i niebezpieczne substancje. Jedną z takich diet jest dieta jabłkowa, która polega na jedzeniu wyłącznie jabłek przez trzy dni. Nie należy stosować jej dłużej, gdyż może być niebezpieczna. Podczas tych trzech dni organizmowi dostarczane jest bowiem bardzo mało kalorii, brakuje tłuszczy, białek i węglowodanów z ziaren.
Dieta jabłkowa pozwala poczuć się lżej, jednak nie odchudza. Stracone kilogramy to głównie woda. Jabłka jeść można w postaci pieczonej, surowej, gotowanej, soków, musów… Jest naprawdę wiele potraw, które można z nich stworzyć, ważne, by nie dodawać cukru. Jeśli jabłka wydają się zbyt kwaśne, warto dodać stewii lub po prostu wybrać słodsze odmiany.
Ważne, by podczas tych dni nie zapominać o wodzie, herbacie oraz ziołach. Odpowiednia ilość płynów ułatwi proces oczyszczania, a także korzystnie wpłynie na skórę.