Tanecznym krokiem do celu

Z myślą o osobach chcących zrzucić zbędne kilogramy stworzono różne metody. Ostatnio modną formą treningu jest Zumba. Sama nazwa jest ciekawa. Zumba to trening zawierające elementy tańca latynoamerykańskiego, fitness i aerobiku.
Zumba to jakby taniec, ćwiczy się przy muzyce, z elementami fitnessu. Trening może być zsynchronizowany z muzyką flamenco, salsy, samby, tanga, cha-chy lub hip-hopu. Niekiedy podczas treningu możemy usłyszeć muzykę indyjską, afrykańską lub jeszcze inną.
Dużą zaletą Zumby jest to, że nie jest ona monotonna. To nie jest trening, w którym monotonnie, ale precyzyjnie powtarzamy jakieś ćwiczenia. Zwyczajnie jesteśmy w ruchu.
Zumba to przyjemność. Mamy ćwiczyć jednocześnie bawiąc się. W ten sposób będziemy mogli ćwiczyć dłużej. Dzięki niej będziemy mieli ładną sylwetkę i większą kondycję fizyczną. Możemy również zwiększyć siłę naszych mięśni. Zumba zawiera elementy treningu siłowego.
Jest to innowacyjna forma fitness. Ciekawa. Jak w przypadku każdej innej warto przejść się i spróbować. A nóż trafi nam się coś, czym będziemy się zajmować przez lata.