Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dodaje energii do działania i który powinien rozbudzić wszystkie komórki, w tym mózgu. Dlatego tak częstym błędem jest unikanie śniadania i zastępowanie go kawą. Śniadanie powinno być bogate w składniki odżywcze: węglowodany, białka i tłuszcze. Powinno być też najbardziej kaloryczne. Na śniadanie można pozwolić sobie niemal na wszystko, ponieważ zostanie to spalone w ciągu dnia. Warto jednak postawić na pełnowartościowe posiłki, które składają się ze wszystkich ważnych elementów.
Posiłek ten powinien zawierać dużo węglowodanów złożonych w postaci na przykład pieczywa pełnoziarnistego, płatków owsianych czy otrębów pszennych. Dodatkowo, ważnym uzupełnieniem są białka i tłuszcze, a także warzywa i owoce. Warto postawić na ciekawe kanapki z szynką drobiową, twarogiem czy łososiem z wieloma różnymi warzywami.
Dobrze sprawdzi się także owsianka z dodatkami, omlet, jajecznica czy wiele innych. Warto uzupełnić posiłek dodatkowym owocem i bogatym w składniki odżywcze napojem, np. mlekiem czy świeżym sokiem.