Rady na zimę

Zimą o wiele trudniej utrzymać prawidłową masę ciała niż latem. Wie o tym doskonale niejedna osoba, mająca skłonność do szybkiego przybierania na wadze. Niskie temperatury oraz częste opady zniechęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a apetyt na domiar złego zwiększa się.
Jednak istnieją pewne wskazówki, których wystarczy przestrzegać, by znacząco obniżyć prawdopodobieństwo powitania wiosny z bagażem niechcianych kilogramów. Przede wszystkim nie można rozstawać się w porze zimowej z prawidłowymi nawykami żywieniowymi. Trzeba pamiętać o uzupełnianiu płynów, spożywaniu dostępnych warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych. Z pewnością przyda się umiar w zjadaniu słodkich deserów, nawet tych zdrowych. Wraz z nadejściem zimy można zdecydować się na ćwiczenia fizyczne w domu lub regularnie odwiedzać siłownię. Pomoże to cieszyć się zgrabną sylwetką przez cały rok.
Wprowadzenie zasad zdrowego stylu życia na stałe, a nie tylko latem, kiedy warunki temu sprzyjają, nie jest trudne, a z pewnością opłaca się.