Przyrządzanie i nawyki żywieniowe

Często słyszymy o fitness i zdrowej żywności. I często nie zastanawiamy się nad tym, jak właściwie jemy. A jadamy czasem niezdrowo. Ale wystarczy, że będziemy pamiętać o pewnych zasadach, a będzie dobrze. Będziemy żyli długo i w zdrowiu.
Pamiętajmy o tym, aby piec zamiast smażyć. Smażenie jest szybkie, ale niezdrowe. Jak to mówią „co nagle to po diable”. Smażenie powoduje pojawiania się zbędnych kalorii. W dodatku smażenie powoduje pojawiania się silnie rakotwórczych związków. A im bardziej „przypalona” potrawa, tym jest ich więcej.
Kolejna sprawa to zmiana nawyków żywieniowych. Sprawa nie jest łatwa, nie da się tego dokonać z dnia na dzień, ale warto o pewnych rzeczach pamiętać. Ograniczmy sól i cukier. Nie dodawajmy cukru do kawy i herbaty. Śniadanie powinno być zdrowe i sycące. Na weekend powinniśmy sobie przygotować zdrowe i smaczne ciasto.
Generalnie powinniśmy ograniczyć mięso, tłuszcze, cukry, sól i ciężkostrawne potrawy. Zjadać powinniśmy 5 posiłków dziennie. Ewentualnie poszukajmy jeszcze innych zaleceń, a będziemy cieszyć się zdrowiem przez lata.