Proste zasady

Dla osób, które chcą schudnąć, stosowanie się do zasad zdrowego stylu życia stanowi niekiedy duży problem. Tak jest zwykle na samym początku kuracji odchudzającej. Dlatego właśnie dietetycy zalecają stopniowe wprowadzanie zmian, zarówno w jadłospisie, jak i trybie życia. Wtedy łatwiej jest się do nich przekonać.
Na zdrowy styl życia składają się prawidłowe nawyki żywieniowe oraz regularny wysiłek fizyczny. Lekarze są zgodni co do tego, że stanowią one doskonały sposób na zapobieganie wielu poważnym schorzeniom, w tym również nowotworom. Zasady, jakimi należy się kierować, są bardzo proste i możliwe do zastosowania dla każdego. Dużą rolę odgrywa właściwa dieta, która pozwoli utrzymać prawidłową wagę. Jej podstawę stanowią produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce, ryby i chudy nabiał. Mięso o dużej zawartości tłuszczu, słodycze i alkohol trzeba z kolei ograniczać. Podobnie jest z żywnością przetworzoną i słodzonymi napojami.
Zasady zdrowego trybu życia to prosta recepta nie tylko na piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale przede wszystkim na zdrowie.