Pomysły na 5 porcji warzyw i owoców

Pięć porcji warzyw i owoców to od kilku lat niezbędnik, zalecany przez lekarzy i dietetyków. Wydaje się, że trudno dostosować się do tych wymogów, jednak to myślenie błędne. Pięć porcji nie oznacza spożywania warzyw i owoców pięć razy, a jedynie dostarczenie organizmowi około 500 gramów tych produktów dziennie. Mogą być one skumulowane nawet w jednym posiłku, np. sałatce do obiadu. Jeśli jednak masz problem ze spożywaniem zdrowych warzyw i owoców, oto kilka propozycji na smaczne i szybkie przekąski, które dostarczą witamin i minerałów.
sok pomidorowy – ważne, by nie zawierał dodatkowej soli i cukru. Doskonały do popijania miedzy posiłkami, smaczny i zdrowy. Zawiera likopen, przeciwutleniacz i bardzo dużo potasu, a przy tym jedynie 17 kilokalorii na 100 gramów.
koktajl mleczno-bananowy – idealny na drugie śniadanie lub podwieczorek. Zmiksowany banan z mlekiem lub miodem smakuje każdemu i syci na bardzo długo.
świeżo wyciśnięty sok z cytrusów – bomba witaminowa, która sprawdza się o każdej porze roku. Doskonale gasi pragnienie. Ważne, by sok był świeżo wyciśnięty i nie zawierał dodatku cukru.