Pilates – cóż to takiego

Nie jedna z pań marzy o szczupłej sylwetce i ładnym wyglądzie. Na szczęście jest wiele rodzajów ćwiczeń i klubów fitness. No dobrze, ale co jeżeli do klubu nam nie po drodze, a z ćwiczeniami to u nas różnie było? Istnieje pewna bardziej oryginalna forma ćwiczeń. Jest to Pilates. Swoiste połączenie gimnastyki z elementami sztuk walki może dać ciekawe rezultaty.
Pilates to połączenie jogi, tai-chi, baletu oraz gimnastyki. Ćwiczenia może wykonywać każdy. Nie ważne ile masz lat i jaką masz kondycję fizyczną. Płeć również nie gra roli – pilates jest dla każdego. Ćwiczenia wykonujemy powoli, ale precyzyjnie. Wykonujemy je przy relaksującej muzyce.
Pilates zawiera ćwiczenia rozciągające. Regularne ćwiczenia powodują wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup i miednicę. Rozciągają one również mięśnie przykurczone. Jeżeli dokuczają nam bóle kręgosłupa to za sprawą pilates już przestaną. Dzięki ćwiczeniom zwiększy się również nasza wytrzymałość, koordynacja i równowaga. A dodatkowo będziemy lepiej reagować na sygnały z ciała.