Dobre rady na początek

Przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia może być trudne zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z odchudzaniem. W prasie czy w Internecie znaleźć można wiele wskazówek, dotyczących tego, jak jeść i żyć zdrowo. Bezpieczniej jednak po pomoc zwrócić się do dietetyka, który fachowo podpowie, w jaki sposób wprowadzać zmiany do jadłospisu, by sobie nie zaszkodzić.
Zbyt szybkie schudnięcie to dla organizmu wielki szok. Najlepiej więc zacząć od drobnych zmian w codziennej diecie. Dobrym rozwiązaniem będzie przyzwyczajenie się do zjadania pięciu posiłków dziennie, w mniej więcej równych odstępach czasu. Powoli trzeba zmniejszać ilość cukru i soli w diecie. Sól można zastępować o wiele zdrowszymi przyprawami lub ziołami. Dużą rolę odgrywa też stopniowe ograniczanie słodyczy. Można przygotowywać zdrowsze wersje ciast, na przykład na bazie warzyw, jak dosyć już popularne ciasto marchewkowe. Słodycze da się też zastąpić koktajlami owocowymi.
Wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych powoli i konsekwentnie to ważna zasada, do której powinien stosować się każdy, kto chce bezpiecznie schudnąć.