Czy warto ćwiczyć w domu?

Wiele osób marzy, by schudnąć, jednak nie zawsze są pieniędzy na karnety czy drogie sprzęty. Coraz popularniejsze stają się więc filmiki, na których popularne trenerki pokazują ćwiczenia. Należy wykonywać je w domu, codziennie. Czy jest to jednak skuteczne? Czy może pomóc w walce z dodatkowymi kilogramami? Tak! To świetny sposób, aby zawalczyć o swoją sylwetkę, nie ruszając się z domu.
Wystarczy mieć tylko trochę miejsca w domu, wygodną matę do ćwiczeń, sportowy stanik i buty oraz ulubioną trenerkę. Ćwiczenia dobrać należy do swoich preferencji, kondycji i miejsc, nad którymi chcemy pracować. Warto wykonywać jednak minimum 40 minut ćwiczeń, gdyż tylko wtedy spalane kalorie przeznaczane będą na usuwanie rezerw tłuszczu.
Ćwiczenia w domu to idealny sposób dla młodych mam, które muszą opiekować się dzieckiem czy wszystkich tych, którzy z jakichś powodów nie chcą wychodzić do parku czy na siłownię. Co więcej, jest to sposób darmowy, więc dostępny dla każdego. Systematyczne ćwiczenie w domu może przynieść świetne efekty.
Moc czarnego orzecha Od dawna uważano, że orzechy mają moc leczniczą. Zielona łupina, która otacza orzechy często przekształcano na papkę i wcierano chociażby w przypadku łuszczycy czy też opryszki. Nie można także zapominać o przeczyszczających właściwościach orzechów. W czasie wojny secesyjnej orzech ten był stosowany jako lek na biegunkę. To nie wszystko, jest także w stanie wyleczyć gruźlicę czy też stany zapalne jelit i układu moczowego. Znajdujący się w orzechach juglon wskazuje wiele na właściwości lecznicze. Posiada także właściwości aseptyczne i bakteriobójcze. Znacznie ułatwia wydalanie metali ciężkich z organizmu. Orzech jest nieocenionym źródłem witamin (zwłaszcza tych z grupy A,B,C oraz P). Nie tylko źródłem witamin, ale także minerałów takich jak krzem, potas, magnez, mangan, sód czy też fosfor. Liście z łupin orzecha można spokojnie wykorzystać do zrobienia nalewki, która z pewnością okaże się wybawieniem na wiele różnych dolegliwości. Trzeba jednak pamiętać, że liście należy zbierać po kilku dniach słonecznej pogody, a orzechy jak jeszcze są niedojrzałe. Całość należy zalać alkoholem.
Co daje bieganie? Bieganie staje się coraz popularniejsze w otoczeniu znajomych. Biegamy po to, aby zachować szczupłą sylwetkę, ale nie tylko – warto pozostać w dobrej formie. Przytoczmy prostą sytuację – jesteśmy spóźnieni i biegniemy na autobus, ale niestety zanim dobiegniemy do przystanku nie tylko jesteśmy bardzo zmęczeni, dostajemy zadyszki ale nasz autobus odjechał bez nas. Biegając regularnie, niekoniecznie sprintem daje efekty. Nasza kondycja jest tak dobra po czasie, że będąc spóźnieni na autobus i biegnąc na niego będziemy na przystanku zanim podjedzie autobus, wtedy możemy być z siebie dumni. Warto sobie dawać małe wyzwania jak chociażby bieg na określoną ilość metrów, jeśli już doprowadzimy do dobrej kondycji. W bieganiu jak w innym sporcie dość łatwo o kontuzje, ale przestrzeganie kilku dobrych zasad powoduje, że nie będziemy mieli żadnej. Zatroszcz się o odpowiednie buty do biegania i koniecznie wieczorem z tego względu, że stopy o tej porze są lekko obrzmiałe po całym dniu chodzenia. But nie powinien uciskać stopy, aby uniknąć odcisków.
Jak unikać kontuzji? Unikanie kontuzji może się okazać bardzo proste przestrzegając kilku zasad. Niestety często łamiemy zasady a potem mamy pretensje, że zmagamy się z bólami w stawach czy też mamy odciski na stopach. Zima się zbliża ale to nie znaczy, że mamy na ten czas przestać biegać. Można skorzystać z bieżni na siłowni, ale także można się załapać na inne ćwiczenia, które korzystnie wpłyną na naszą kondycję. Koniecznością jest dobrze dobrany biustonosz. Ważne jest to, żeby nie biegać w tym samym staniku, który nosimy na co dzień. Na rynku jest mnóstwo biustonoszy przeznaczonych do biegania. Nie powinno się wybierać pierwszego lepszego tylko przymierzyć kilka fasonów i rozmiarów. Pamiętaj, że dobrze dobrany biustonosz nie powinien się marszczyć i odstawać, tylko odpowiednio przylegać do piersi. W przymierzalni warto pobiegać w miejscu, żeby zobaczyć jak biust prezentuje się w ruchu. Następnym ważnym czynnikiem jest dobranie odpowiednich spodni oraz kurtki. Można znaleźć wiele modeli do biegania, ale dobieramy określony strój indywidualnie.
Cudowna dieta Dukana Dieta proteinowa dr Dukana jest podzielona na cztery etapy, a ma na celu dostarczenie do organizmu odpowiednich składników, które są zalecane do spożywanie codziennie. Pierwsza faza jest najgorsza, trwa ona pięć dni. W tych dniach zalecane jest spożywanie chudego mięsa (cielęcina, kurczak, indyk). Potrawy powinny być pieczone bez tłuszczu. Dozwolone są również podroby, takie jak wątróbka, ozór cielęcy, wszystkie rodzaje ryb, owoce morza, jaja, chude produkty nabiałowe. Z napojów można pić kawę oraz herbatę z cytryną. Druga faza może okazać dużo lżejsza, ale za to dłuższa. Nazywana fazą szybkości. Na każdy utracony kilogram jest przeznaczany jeden tydzień, zatem jeśli chcemy schudnąć 7 kilogramów przeznaczamy 7 tygodni. Dozwolonymi produktami spożywczymi są wszystkie produkty z fazy pierwszej oraz skrobia kukurydziana i warzywa. W ostatnim etapie możemy jeść wszystko to, co spożywaliśmy od momentu rozpoczęcia diety, dołączając do niej spożywanie czystych protein jednego dni. Ten etap diety trwa do końca życia.
Korzyści regularnego ćwiczenia Wydaje się, że regularne ćwiczenia daje piękną i szczupłą sylwetkę i na tym kończą się zalety uprawiania sportu. Wiele osób jest w błędzie, bo regularne ćwiczenie wpływa chociażby na prawidłową pracę serca. Przede wszystkim polepsza się znacząco jakość snu. Osoby, które uprawiają sporty mają dużo lepszą jakość snu niż osoby, które go nie uprawiają. Poza tym osoby, które uprawiają sport nie budzą się w nocy a większość osób ma z tym problem. Dziwną sprawą jest to, że leczy a nawet zmniejsza kaca. Jak to możliwe? Dzięki wysiłkowi fizycznemu pozbywamy się znacznie szybciej toksyn niż w przypadku osób, które tego nie robią, Po imprezie ciężko się podnieść z łóżka i zmobilizować, ale czasami wysiłek fizyczny popłaca. Bieganie chroni także przed poważnymi chorobami typu udar czy też zawał serca. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na leki wystarczy się tylko troszkę poruszać i już człowiek jest znacznie zdrowszy. W ten sposób dłużej cieszymy się zdrowiem oraz sprawnością fizyczną. Regularne ćwiczenia dostarczają nam endorfin, przez co życie się staje po prostu przyjemniejsze.