Czas na zmiany

Nadprogramowe kilogramy nie służą zdrowiu. Prędzej czy później przekonuje się o tym coraz więc osób ważących zbyt wiele. Pogarszająca się kondycja i szybsze męczenie się to tylko niektóre problemy. Gdy kilogramów przybywa, pojawiają się poważniejsze kłopoty ze zdrowiem. Wtedy już nie warto zwlekać, a lepiej wziąć się za siebie i podjąć konkretne działania.
Decyzja o zmianie trybu życia na zdrowy to najlepszy krok, na jaki można się wówczas zdecydować. Uda się tym samym uniknąć wielu naprawdę przykrych konsekwencji nadwagi. Jednak trudno tak od razu, z dnia na dzień porzucić stare przyzwyczajenia żywieniowe i zacząć żyć zdrowo. W rzeczywistości bardzo mało jest osób, którzy potrafiliby zrealizować powyższy zamiar. Zresztą nawet dietetycy zalecają swoim pacjentom, by na zasadzie małych kroków zmieniali dotychczasowy tryb życia. Gwałtowne zmiany niczemu nie posłużą, a jeśli już, to spowodują zniechęcenie i szybki powrót do starych nawyków.
Nadwaga, a tym bardziej otyłość i towarzyszące im problemy zdrowotne powinny każdego skłonić do zmiany stylu życia. Często to jedyna możliwość, by zapobiec pogłębianiu się kłopotów.