Co pić na diecie?

Zmiana nawyków żywieniowych polega nie tylko na wprowadzeniu do jadłospisu zdrowych produktów. Obok tego, co znajduje się na talerzu, ważne jest też odpowiednie nawodnienie organizmu. Ilość płynów, jaką należy wypijać każdego dnia zależy od kilku czynników, w tym od wieku i rodzaju aktywności fizycznej.
Napojem, który lekarze i dietetycy polecają każdemu, jest woda. Zwłaszcza osoby, pragnące zrzucić zbędne kilogramy, powinny zrezygnować z picia słodzonych soków i napojów, a zastąpić je wodą mineralną lub źródlaną. Woda to napój, który nie zawiera cukrów i kalorii. Dlatego właśnie nadaje się dla każdego. Niestety, osobom przyzwyczajonym do słodkiego smaku, trudno przychodzi przestawienie się na czystą wodę. W takim wypadku można do niej dodawać owoce lub listki mięty i tym sposobem uzyskać zdrowy i smaczny napój. Korzystne dla zdrowia i figury są też na pewno herbaty: zielona i czerwona oraz herbatki ziołowe. Ale tylko wtedy, gdy pije się je w wersji bez cukru.
Woda to napój polecany wszystkim. Stanowi nieodłączny element zdrowego stylu życia. Regularne popijanie wody pomaga nawodnić organizm, co ma wpływ na tempo chudnięcia.