Aerobik – co to jest

Na pewno nie raz słyszeliśmy o aerobiku. A co to właściwie jest? Chodzi tutaj o specyficzny rodzaj treningu, w którym istotnym elementem jest intensywna wymiana gazowa. Ma to na celu pobudzenie metabolizmu. Taki sprytny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. To pomysłowe rozwiązanie ma swoje plusy.
Jeśli chodzi o zakres ćwiczeń aerobik to szerokie pojęcie. Obejmuje on zarówno powszechnie znane, charakterystyczne rytmiczne ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia rozciągające oraz ćwiczenia siłowe. Co więcej brany jest pod uwagę różny poziom zaawansowania trenujących. A na każdym poziomie są inne ćwiczenia. Dużą zaletą aerobiku jest to, że mogą go trenować nawet osoby mające problemy z kręgosłupem. Mało tego – niektóre ćwiczenia mogą być wykonywane przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze. Jak więc widzimy aerobik jest dla każdego.
Aerobik to ciekawa forma treningu. Wzmacnia, rozciąga i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Co więcej może być łączony z innymi formami sportu. Nic dziwnego, że cieszy się sporą popularnością. Zalecany każdemu.