Zmiany na talerzu

Większość osób, które chcą z różnych względów zmienić swój sposób żywienia, nie wyobraża sobie rozstania z ulubionymi potrawami. Niektórzy właśnie dlatego zwlekają z rozpoczęciem diety, albo wkrótce po przejściu na nią, rezygnują i wracają do starych przyzwyczajeń.
Pewnych zmian w jadłospisie nie da się uniknąć, jeśli ostatecznym efektem ma być spadek wagi i poprawa stanu zdrowia. Jednak nie muszą to być zmiany drastyczne. Wiele produktów, tak lubianych przez wszystkich, ma swoje zdrowsze odpowiedniki. Podobnie jest z potrawami. W większości przypadków można przygotować ich zdrowsze wersje. Dotyczy to każdego posiłku, od śniadania zaczynając, a na kolacji kończąc. Nawet popularne dania typu fast food można przygotować w inny sposób, używając pełnoziarnistego pieczywa i zwiększając ilość warzyw.
Przygotowanie dania z wykorzystaniem zdrowych zamienników popularnych produktów wymaga z pewnością trochę więcej czasu. Jednak z pewnością warto zdecydować się na wprowadzenie zamienników, bo korzyści dla zdrowia są ogromne.