Słodki nałóg

Większość osób nie wyobraża sobie dnia bez kawy i czegoś słodkiego. Niektórzy spożywają słodycze nawet kilka razy dziennie. Niestety, do słodkiego smaku bardzo łatwo się przyzwyczaić, trudniej zaś zupełnie zrezygnować z jedzenia słodkość.
Ze względu na dużą zawartość cukru i tłuszczu, częste jedzenie słodyczy odbija się negatywnie na zdrowiu i figurze. Dlatego właśnie dietetycy zalecają duży umiar, jeśli chodzi o tego rodzaju produkty. Istnieje wiele zdrowszych zamienników, które można wykorzystać, w razie nagłej chęci na coś słodkiego. Mając je pod ręką, ograniczenie ilości spożywanych ciastek, batoników i cukierków będzie o wiele łatwiejsze. W roli słodyczy doskonale odnajdą się gorzka czekolada, orzechy i suszone owoce, a latem- świeże owoce. Istnieje ponadto wiele przepisów na zdrowe desery, które można przygotować w domu, wykorzystując owoce, jogurty naturalne, kaszę jaglaną lub mąkę z pełnego ziarna.
Wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe, nie trzeba wyrzekać się ulubionych dotąd przysmaków. Wystarczy zastąpić szkodliwe składniki zdrowymi.