Jak pozbyć się brzuszka u faceta?

Wielu mężczyzn po ukończeniu trzydziestego roku życia przestaje dbać o siebie. Zwalnia także metabolizm, czego efekty w postaci tak zwanego „brzuszka” są widoczne od razu. Jest to nie tylko nieatrakcyjne i nieseksowne, ale przede wszystkim – bardzo niezdrowe. Otyłość brzuszna zwiększa bowiem ryzyko wystąpienia udaru mózgu, cukrzycy czy zawału serca, a także negatywnie wpływa na kondycję życia codziennego.
Zmniejszenie ilości tłuszczu na brzuchu wcale nie jest trudne. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by po miesiącu móc cieszyć się pierwszymi efektami. Po pierwsze, warto wyeliminować ze swojej diety fast-foody, słodycze i słone przekąski. Są one niezdrowe i wysokokaloryczne. Zamiast nich warto postawić na warzywa, owoce i orzechy, zdrowe zamienniki.
Po drugie, niezwykle ważna jest regularność posiłków. Nie trzeba odmierzać czasu co do minuty, jednak 4-5 posiłków powinno się spożywać mniej więcej o tych samych porach. Po trzecie, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Bez odpowiedniej jej dawki nie ma szans na zdrową i szczupłą sylwetkę!