Dobry nawyk

Korzyści płynące z przestrzegania zdrowych nawyków żywieniowych to między innymi dobre samopoczucie i piękna figura. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zdrowe odżywianie. Jednak w dalszym ciągu nie wszyscy dają się przekonać do tego, by zacząć dzień od śniadania.
Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Do podstawowych należą brak czasu i apetytu wkrótce po obudzeniu się. Osoby wychodzące z domu do pracy czy szkoły bez śniadania częściej skarżą się na zły nastrój i trudności z koncentracją. W ciągu dnia o wiele częściej jedzą słodycze, a wieczorami przejadają się. Dzieje się tak dlatego, że zdrowe śniadanie to jeden z ważniejszych posiłków w ciągu dnia. Chroni przed spadkiem poziomu glukozy we krwi i atakami trudnego do opanowania głodu. Do jedzenia śniadania powinny przekonać się też osoby walczące z nadmiarem kilogramów, bo sprzyja ono chudnięciu. Śniadanie można przygotować nawet wieczorem, więc brak czasu nie stanowi tu problemu.
Na dobry początek dnia nadają się produkty bogate w białko, zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały, takie jak pieczywo pełnoziarniste, chudy nabiał, ryby, warzywa i owoce.