To jeszcze przysiady

Jednym z popularnych ćwiczeń, które można wykonywać w domu są przysiady. Te ćwiczenie polegające na, jak sama nazwa wskazuje, tym, że od przysiadamy i prostujemy się mają swoje zalety. A jedną z nich jest wykształcenie poczucia równowagi.
Ale jak właściwie mamy wykonywać przysiady? Stańmy prosto w lekkim rozkroku i wciągnijmy brzuch. Głowa powinna być na jednej linii z kręgosłupem, a oczy powinny być skierowane ku przodowi. Następnie powoli uginamy kolana. Biodra wypychamy do tyłu. Ręce mogą być wyprostowane przed nami – dzięki temu uzyskamy lepszą równowagę. I powoli schodzimy na dół i podnosimy się. I tak kilka razy.
Dzięki przysiadom nasze kości staną się gęstsze, a stawy bardziej ruchome. Wzmocnią się nasze mięśnie pleców, brzucha, ud, łydek i pośladków.
Przysiady można ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem. Może to być sztanga, a mogą to być również hantle. Dzięki temu wzmocnimy mięśnie czworoboczne oraz naramienne. Również biceps i mięsień dwugłowy ramienia ulegną wzmocnieniu.
To proste ćwiczenie możemy również wykonywać w domu. Ćwicząc w wolnych chwilach wzmocnimy wiele grup mięśni.
Kiedy brakuje Ci energii Często bywa tak, że brakuje nam energii. Chcielibyśmy przejść na dietę, ale tak naprawdę jesteśmy często zmęczeni i odpuszczamy sobie treningi. Wcale nie musimy tego robić, tylko wzbogacić swoją dietę w produkty, które dostarczają organizmowi wiele energii. Mamy do czynienia z żywnością, która nie zawsze odżywia nasz organizm, mimo że wydaje nam się zupełnie inaczej. Staraj się unikać gotowców, bo fast foody to nic dobrego, tylko pakowanie do żołądka pustych kalorii, które oznaczają nic dobrego. Aby dostarczać odpowiednie produkty do organizmu, które będą go odżywiać i przede wszystkim witaminy należy unikać nabiału. Wiadomo, że nie da się go całkowcie wyeliminować z diety, ale z pewnością ograniczyć. Najgorszym wrogiem jest cukier – od zawsze. Trzeba także odpowiednio oczyścić organizm z toksyn. Ważne jest to, aby unikać białej mąki i białego ryżu. Zamiennikami mogą być chociażby makarony z pełnego ziarna czy też pieczywo pełnoziarniste. Jeśli już nie chcemy zrezygnować z ryżu to warto go zastąpić tym pełnoziarnistym.
Urozmaicanie swojej diety Jak dietę urozmaicić? W prosty sposób: jedz warzywa, kasze, płatki pełnoziarniste, pieczywo, mięso czy też dobrej jakości tłuszcze. Organizm źle znosi podawanie organizmowi ciągle tego samego jedzenia. Ważnym aspektem jest to, aby jeść zielone warzywa. Śmiesznie może się wydawać, ale jak utrzymujemy samochód i o niego dbamy podobnie powinniśmy postępować z żołądkiem. Jeśli masz tendencję do zimnych rąk i stóp to koniecznie jedz ciepłe potrawy. Jeśli cierpisz na zgagę to koniecznie ogranicz mięso i ciepłe potrawy. Stres także może wywoływać zgagę, dlatego warto stale nad tym pracować. Zrezygnuj z nadmiaru lodów i mrożonek, za bardzo wychładzają organizm. Warunkowo – długie gotowanie z dodatkiem rozgrzewających przypraw (dotyczy np. warzyw na patelnię). Nie jedz rzeczy „prosto z lodówki”, pozwól by nabrały temperatury pokojowej lub podgrzej je na ogniu. Dobra dieta to przede wszystkim dostarczenie organizmowi najważniejszych składników odżywczych. Należy zadbać o swoją dietę biorąc pod uwagę wszystkie możliwości.
Okres jesienno-zimowy Jest czas, kiedy to nic się nie chce i zwyczajnie brakuje energii. Jak to przystało na atmosferę na tą porę trzeba dostarczyć organizmowi dużo witaminy D oraz magnezu. Bez tych suplementów jesteśmy zwyczajnie senni. Teraz szczególnie zadbajmy o to, aby produkty, które codziennie spożywamy dodawały nam energii. Dlatego też warto swoją dietę wzbogacić w migdały, nerkowce i orzechy laskowe. Zawierają białko i koenzym Q10, który bierze udział w procesie wytwarzania energii w komórkach i dotlenia je. Jabłka są bogate we fruktozę, która przetwarzana jest w energię. Pobudzą nas lepiej niż kawa. W te chłodne dni najlepiej zjeść gorący rosół. Poprawi nasze krążenie, odporność i samopoczucie. Arbuz ma właściwości nawadniające a przede wszystkim nawilżające organizm, dlatego powinniśmy go spożywać w większych ilościach. Nie zapominajmy o dostarczeniu do organizmu odpowiedniej ilości wody. Najzdrowszym rozwiązaniem jest dostarczenie do organizmu koło 2 litrów dziennie. W tym przypadku trzeba zadbać o to, żeby organizm nie był przemęczony i jakoś przetrwać ten okres jesienno-zimowy.
Tajemnicze substancje E Trudno poradzić sobie bez niektórych substancji dodatkowych zawartych w produktach. Są one stosowane nawet w produktach pochodzenia naturalnego. Czy strach przed wszechobecnym E jest uzasadniony? Największym zagrożeniem dla naszego zdrowia jest powszechność występowania tych substancji w produktach spożywczych. Lista dopuszczonych substancji dodatkowych coraz bardziej się rozszerza i coraz trudniej znaleźć produkt niezawierający żadnych dodatków. Spożywanie w różnych produktach dodatki kumulują się w organizmie. Z czasem tracimy kontrolę nad tym co jemy. To dlatego z tego też powoduj chorujemy. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć jakie i przede wszystkim jaką ilość przyswoiliśmy przez nasz organizm. Substancje E są groźne, kiedy spożywamy je w dużych ilościach. Tutaj nie ma reguły czy są zawarte w szkodliwych zdrowiu produktach czy też w naturalnych. Należy uważać, żeby nie przesadzić. Obecnie stosuje się ponad 1500 dodatków do żywności. Są wśród nich substancje pochodzenia naturalnego, czyli występujące w przyrodzie, sztuczne lub identyczne z naturalnymi.
Unikaj tych substancji Jest wiele substancji typu E, których powinniśmy unikać. Przede wszystkim napoi w proszku. Jedna sieć supermarketów Leader Price sprzedawał colę w proszku, która była wręcz naładowana tymi szkodliwymi substancjami. Napoje gazowane także znajdują się w tej groźnej grupie produktów. Są one niebezpieczne przede wszystkim dla osób, które są uczulone na aspirynę. Kiedy nadchodzą święta jesteśmy pod wpływem kupowania gotowych ciast, a jeśli nie to z pewnością kupowane są ciasta w proszku. Kto by pomyślał, że lody należą do substancji szkodliwych? Fakt, lody a przede wszystkim wodne, które tak dzieci uwielbiają są wręcz przesycone konserwantami i tymi szkodliwymi substancjami z grupy E. Kolejną grupą, która może być szkodliwa to ta, gdzie występują napoje bez cukru, dietetyczne produkty mleczne, soki owocowe bez cukru, desery bez cukru, wybory cukiernicze, piwa bezalkoholowe, dżemy, marmolady, musztardy, galaretki, sosy, konserwy rybne, pieczywo, płatki zbożowe; jako dodatek do produktów dla dietetyków; może powodować nowotwory pęcherza.